loader image

dr Sergiusz

Trzeciak

politolog, prawnik, ekspert personal brandingu, wizerunku publicznego, public relations i marketingu politycznego

Jestem politologiem, prawnikiem, ekspertem personal brandingu, wizerunku publicznego, public relations i marketingu politycznego.

Wieloletnim trenerem i konsultantem politycznym z międzynarodowym doświadczeniem. Absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UAM, absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego w Budapeszcie. Stypendystą British Council w St. Antonyʼs College na Uniwersytecie w Oxfordzie. Uzyskałem doktorat na Wydziale Stosunków Międzynarodowych London School of Economics. Jestem absolwentem oraz wykładowcą Szkoły Liderów, a także wykładowcą personal brandingu Executive MBA i DBA PAN.

W latach 2006-2008 byłem prezesem Instytutu Sobieskiego w Warszawie. Jako konsultant i trener Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie przeszkoliłem ponad 300 liderów organizacji społecznych i politycznych w Europie, Azji i Afryce Północnej. W moich szkoleniach brali udział również szefowie rządów i głowy państw. Prowadzę szkolenia z zakresu marketingu politycznego, treningu medialnego, public relations i budowania marki osobistej, w których udział wzięło już ponad kilka tysięcy osób, w tym kilkuset polskich i zagranicznych parlamentarzystów oraz setki wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych różnych szczebli samorządu terytorialnego. Od blisko 20 lat doradzam partiom politycznym, sztabom wyborczym oraz kandydatom w wyborach parlamentarnych i samorządowych.

Jestem autorem 11 książek z zakresu personal brandingu, marketingu politycznego i analizy politycznej, które ukazały się w Polsce i Wielkiej Brytanii m.in. „PR w NGO. Jak poprzez markę osobistą zbudować markę organizacji.”, „Personal Branding for Leaders”, „Wizerunek publiczny w Internecie”, „Drzewo kampanii wyborczej, czyli jak wygrać wybory”, „Polandʼs EU Accession”. Jestem współzałożycielem Trzeciak|Chmal, zajmującej się doradztwem strategicznym w obszarze public affairs oraz fundatorem i prezesem Polskiego Instytutu Liderów – organizacji pozarządowej zajmującej się szkoleniami i mentoringiem młodych liderów.

Z sukcesami doradzam firmom i osobom publicznym w zakresie budowania marki osobistej, kształtowania wizerunku publicznego i public relations. Aktywnie komentuję, w ponad stu mediach polskich i międzynarodowych, zagadnienia z zakresu polityki, wizerunku publicznego oraz marki osobistej.

STYPENDIA I GRANTY NAUKOWE

STAŻE MIĘDZYNARODOWE

Dossier Sergiusz Trzeciak

Zachęcam Państwa do pobrania plików w formacie Microsoft Word o odpowiedniej ilości znaków.

Pobierz moje dossier

Wybierz dogodną wersję

Wykształcenie

2002-2006
London School of Economics and Political Science

Doktorat na Wydziale Stosunków Międzynarodowych. Temat rozprawy doktorskiej: The Influence of Domestic Pressure on Poland’s Negotiation Positions Towards EU Accession (1998-2003) [Wpływ polityki wewnętrznej na kształtowanie się stanowisk negocjacyjnych Polski w negocjacjach z Unią Europejską (1998-2003)].

2000-2001
Oxford University

Program Chevening, Oxford University, St Antony’s College, Wydział Polityki i Stosunków Międzynarodowych. Dwunastomiesięczne stypendium im. J. Conrada (British Council). Staż naukowy w dziedzinie stosunków międzynarodowych.

1999-2000
Central European University, Budapeszt

Magister prawa konstytucyjnego porównawczego. Jedenastomiesięczne studia magisterskie prowadzone w języku angielskim według programu amerykańskiego. Program akredytowany w USA.

1994-1999
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Magister prawa. Indywidualny tok studiów. Temat pracy magisterskiej: Działalność Misji OBWE w Bośni i Hercegowinie w latach 1995-1998.

DOŚWIADCZENIE

od 2018

Trzeciak|Chmal
Strategiczne podejście do problemów biznesowych. Nie ograniczam się tylko do udzielania porad, lecz koncentruję swoje zaangażowanie na znajdowaniu rozwiązań.

2016-2018

Trzeciak Consulting
Pomagam skutecznie realizować cele swoim klientom w obszarze komunikacji strategicznej, public relations i public affairs.

od 2012

Wykładowca personal branding w ramach programów MBA i DBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

od 2008

Wykładowca marketingu politycznego w Collegium Civitas.

od 2007

Konsultant polityczny i trener. Przeszkoliłem ponad 300 liderów organizacji politycznych i społecznych w Europie, Azji i Afryce Północnej.

2006-2008

Prezes Zarządu Instytutu Sobieskiego. Instytut Sobieskiego jest jednym z czołowych polskich wolnorynkowych ośrodków analityczno-eksperckich (think-tanków), który współtworzył ważne projekty dla administracji rządowej, agencji rządowych, samorządów, organizacji pozarządowych i sektora prywatnego.

2004-2005

Graduate Teaching Assistant, London School of Economics. Prowadziłem seminaria dla studentów z zakresu analizy polityki zagranicznej i praktyki polityki zagranicznej.

od 1998

Niezależny konsultant i trener. Pomagałem w przygotowywaniu strategii wyborczych dla kandydatów na posłów, senatorów, europosłów, prezydentów i burmistrzów miast. Prowadziłem szkolenia z zakresu przygotowania i realizacji kampanii wyborczych oraz public relations w samorządzie terytorialnym. W szkoleniach wzięło udział kilka tysięcy osób.


Moje zdjęcia

Pobierz moje dossier

Wybierz wersję, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom